Pro rodiče

Naše středisko má dlouholetou zkušenost s vedením dětí. Vedoucí jsou kvalifikovaní lidé, kteří se ve svém volném čase rádi věnují práci s mladšími i staršími dětmi. Snažíme se dětem nabídnout to, co je pro ně někdy nesnadné najít ve škole, či v jiných kroužcích. Především přátelský kolektiv, učení praktických dovedností hrou, poznání přírody, ale hlavně velkou kupu zážitků.

Tato sekce je tedy určena především pro rodiče, kteří uvažují o přihlášení svého dítěte, popř. jej už přihlásili, a neví si s něčím rady. Právě zde byste měli najít odpovědi na své otázky či nejasnosti. V sekci „časté dotazy“ se dozvíte to nejzákladnější, do jakých oddílů dělíme děti podle věku, jaké mají naši vedoucí vzdělání a mnoho dalšího. Pokud se podíváte do sekce „časy schůzek“, dozvíte se nejen, kdy má který oddíl schůzku, ale také tu můžete najít kontakty na jednotlivé vedoucí. V případě, že už jste se rozhodli dítě přihlásit a zajímá vás, co mu dát s sebou na schůzku, či sbalit na první výlet, podívejte se do sekce „co vzít poprvé“. Pokud máte dotaz, na který jste zde nenašli odpověď, nebo jakýkoliv problém, neváhejte kontaktovat vedoucí konkrétních oddílů, vaše dotazy rádi zodpovíme a s případnými problémy pomůžeme. Pokud vás zajímají bližší informace, můžete se také podívat na stránky jednotlivých oddílů.

Časté dotazy

Od kolika let mohou chodit děti do vašeho skautského oddílu?

Děti do oddílů nabíráme od 6 let.

Do jakých věkových kategorií jsou děti rozděleny?

6 - 11 let - světlušky, vlčata

11 - 16 let - skauti, skautky

od 16 let - roveři, rangers, kteří pomáhají s vedením dětí a později se z nich třeba stanou samostatní vedoucí

Kolik se u vás na rok platí a na co jsou peníze použity?

- Roční příspěvek činí 1500 Kč, ze kterého se platí pronájmy kluboven, materiály na program a veškeré oddílové (střediskové) zázemí

- 600 Kč zaplatí jednorázově nováčci na koupi skautské košile, která vydrží na několik dalších let

- výlety... » číst dál

Časy schůzek

Během pracovního týdne (mimo prázdniny) se v našem srubu v Lužánkách konají cca dvouhodinové schůzky všech věkových kategorií. Během této doby jsou pro děti přichystány různé hry, aktivity a zajímavý vzdělávací program přizpůsobený věku. Schůzky vedou kvalifikovaní vedoucí s bohatými zkušenostmi v práci s dětmi.

O víkendech jednou za dva až tři týdny podnikáme výpravy do okolí Brna i vzdálenějších míst. Býváme ubytovaní v jiných skautských klubovnách a na základnách. I na výletech se snažíme, aby bylo vybavení klubovny přizpůsobeno věku dětí. U mladších dbáme na to, aby se v klubovnách dalo vařit teplé jídlo a zatápět. Starší s námi mohou... » číst dál

Co vzít poprvé

Co si vzít s sebou na schůzku?

Několik maličkostí, které se budou hodit a budeš je potřebovat do budoucna:

- blok na psaní

- tužku

- přezůvky

- pití

Na další schůzky se pak vybav:

- šátkem

- cestičkou/stezkou

- deníkem

- uzlovákem (uzlovačkou)

- KPZkou

Skautský deník - je zápisník, který si vede každý člen a je vizitkou každého správného skauta. Do tohoto deníku si každý zapisuje, co nového se naučil. Všechny znalosti má tedy pohromadě a pokud něco zapomene, může do deníku nahlédnout. Nejlepší je koupit si tvrdé desky, do kterých se dají vkládat papíry, aby se mohl deník pravidelně aktualizovat.

KPZ (= krabička poslední záchrany) - důležité vybavení, které se... » číst dál

Dokumenty

V této sekci najdete všechny potřebné dokumenty – především formuláře atd.

© 2012 Junák – český skaut,
středisko Hiawatha Brno, z. s.
» Stránky organizace Junák

tvorba webu & grafiky
» Ondřej Daněk

» Stránky oddílu skautů
» Stránky oddílu skautek Carcharias
» Stránky oddílu vlčat
» Stránky oddílu světlušek Píďalky
» Stránky smíšeného oddílu Fénix
» Stránky roverského kmene Hurikán

» Stránky příměstských táborů Brno
» Stránky základny Supa Bělohlava Strážná
» Středisková fotogalerie
» Stránky VZSSST

» Informační systém HIAWATCH