Svojsíkův srub

Slouží především pro schůzky oddílů, ale domluvit se dá i na jiné akce. Na začátku roku 2015 úspěšně prošel nákladnou rekonsrukcí ohněm poškozeného horního patra, dnes již je plně k dispozici :).

Svou polohou blízko centra města, navíc v krásném parku, je ideální pro víkendové akce dětských organizací nebo jako zázemí pro různé akce (např. larpvíkendy, školení,...).

Lokace a dostupnost

Srub je umístěn v parku Lužánky naproti dopravnímu hřišti (viz níže). Býváme přítomni každý týden od pondělí do čtvrtka mezi 17:00 a 19:00.

Z brněnského hlavního nádraží je dostupný pěšky (2,5 km) nebo  1 směr Řečkovice (zast. Pionýrská, 6 minut jízdy, postačuje nejkratší jízdenka na 15 minut). Pokud pojedete vlakem od Havlíčkova Brodu, tak můžete vystoupit již v Králově Poli a odtud ​ 6 (z konečné) na zastávku Pionýrská (zast. Pionýrská, 10 minut jízdy z konečné v Krpoli, postačuje nejkratší jízdenka na 15 minut).

Ze zastávky Pionýrská již vejdete do parku Lužánky, držíte se při severním okraji, jdete mírně z kopce. Kdybyste se v Lužánkách ztratili, tak se ptejte na dopravní hřiště.

Adresa srubu: Park Lužánky, Černá Pole ev.č. 792, 613 00 Brno (v mapách chybně uvedeno).

A jak to u nás vypadá?

Fotky z prostor uvnitř srubu naleznete zde v naší galerii.

Pronájem základny, vybavení

Zejména pro víkendy nabízíme základnu k zapůjčení. Kapacita objektu je pro výpravy i vzhledem k malé kuchyňce cirka 15 osob, v případě větší skladnosti účastníků maximálně 20 osob. Spí se na vlastních karimatkách na zemi. Akce bez přespání max. 30 osob (20 spodní klubovna a 10 horní klubovna).

Vzhledem k povaze objektu není dovoleno v prostorách srubu a jeho blízkém okolí kouřit. Pití alkoholu je možné pouze po předchozím výslovném svolení správce srubu.

Vybavení:

Větší místnost rozdělitelná na dvě klubovny s krbem, nově opravená horní klubovna, WC, základní vybavení kuchyně (dvouplotýnkový vařič, rychlovarná konvice, menší hrnce + základní kuchyňské vybavení, nože a příbory, talíře a navíc koření), na požádání možnost půjčení sportovních potřeb. Objekt je výtápěn elektrickými radiátory řízenými termostatem.

Okolí:

V okolí je spousta různých obchodů a také POI (point of interest, bod zájmu). Výběr z těchto míst je zahrnut do mapy výše.

Ceník:

a) pronájem srubu za účelem uspořádání školení, akcí (bez přespání): 400 Kč do půl dne, celý den 700 Kč,

b) pronájem srubu na výpravu (s přespáním): jednotná cena 50 Kč/osobonoc, v topné sezóně 60 Kč/osobonoc (listopad až duben). Minimální částka za jednu noc je 400 Kč (480 Kč v topné sezoně),

x) dále nabízíme možnost zapůjčení dataprojektoru včetně plátna (pro pouze použití uvnitř srubu): 100 Kč na den.

Správce si vyhrazuje možnost individuálně upravit výši ceny za pronájem. Platí se na počátku pobytu/pronájmu. Ceny platné k 1. červnu 2015.

Správce srubu

Jakub Smejkal – Stur

E-mail: jak.smejkal(zavinac)skaut.cz - preferovaný způsob

Mobil: 603 207 217 (STS)

Přehled o volných termínech naleznete níže v kalendáři, v případě zájmu kontaktujte správce.

© 2012 Junák – český skaut,
středisko Hiawatha Brno, z. s.
» Stránky organizace Junák

tvorba webu & grafiky
» Ondřej Daněk

» Stránky oddílu skautů
» Stránky oddílu skautek Carcharias
» Stránky oddílu vlčat
» Stránky oddílu světlušek Píďalky
» Stránky smíšeného oddílu Fénix
» Stránky roverského kmene Hurikán

» Stránky příměstských táborů Brno
» Stránky základny Supa Bělohlava Strážná
» Středisková fotogalerie
» Stránky VZSSST

» Informační systém HIAWATCH