VZSST

Vítejte na webu věnovanému jen a jen naší střediskové soutěži VZSST.

 

VZSST aneb Velká Zimní Středisková Soutěž Talentů probíhá tradičně každý rok od listopadu až do března, kdy každý může přihlásit své jedinečné a originální výrobky.

 

Tento ročník bude opět trošku jinačí než ten minulý. Velkých změn se bát nemusíte. Opět vyhlásíme vítěze v jednotlivých kategoriích tvořivosti i celkového vítěze, který bude muset prokázat svoji všestrannost i šikovnost.

Všestrannost prokáže tím, že přihlásí výrobek do minimálně čtyř různých kategorií. Šikovnost se ukáže na ohodnocení jeho tvorby. Sčítat se bude šest nejlepších výtvorů nezávisle na tom, z jaké budou kategorie.


Vlevo máte soupis Kategorií, které obsahují jednotlivé disciplíny ve kterých můžete letos uplatnit svůj talent. Po rozkliknutí se vám objeví přesnější informace.

 

U každé disciplíny krom nějaké té inspirace a pravidel najdete také kontakty na odborníka v dané disciplíně. Ten je zaručeně ochotný a připraven vám s čímkoliv pomoci, ať už s vymýšlením či realizací vašich nápadů. A kdybyste si přeci jenom nebyli jistí, můžete napsat tady na webu do sekce Vaše dotazy.Pokud Vám chybí inspirace, určitě prozkoumejte sekci Tipy a triky, či se podívejte, jak to dopadlo v minulých letech.

 

Orgové VZSST Vám přejí mnoho úspěchu a kreativity.

 

 

 
 

Aktuality o VZSST 2015 ze začátku soutěžení!


A je to tady opět! :-) Velká zimní středisková soutěž talentů čeká jen na vaši tvorbu podpořenou kreativou. Čím bude tato zima a VZSST jedinečná? Oslavíme společně 50. výročí vysílání televizního večerníčka. Nebojte se inspirovat svojí oblíbenou pohádkou a vytvořte výjimečné dílo. Nezapomeňte, že na závěrečné besídce lze kromě kuchařského umu ukázat i váš talent hudební, taneční, nebo prezentační!


Protože není důležité vyhrát, ale hlavně se zúčastnit, tak se letos rozhodně přihlaš i do některé z kategorií, která je pro tebe neobvyklá. Zkusíš si tak něco nového a třeba v sobě najdeš skrytý talent, o kterém zatím nevíš ;) Jestli se bojíš do něčeho nového pustit, tak ti určitě rád pomůže kamarád(ka), který je v tom zdatný. Stačí se jen zeptat. Můžete něco vytvořit i společně. To by bylo vůbec nejlepší, všichni si ještě určitě vzpomenou na úžasný model městečka s vlakem, který loni vyrobili naši skauti. To už jen tak někdo nepřekoná, ale tvořit velké dílo společně s kamarády je hned mnohem větší zábava!


Po vyhodnocení soutěže se můžeš těšit na super ceny. Výrobky i vše ostatní může být na jakékoli téma, ale téma večerníčka a pohádek je lákavé, no ne?

 

Samozřejmě Tě nenecháme na holičkách a se soutěží Ti budeme pomáhat. Pokud si nebudeš vědět rady, prostě se obrať na svého vedoucího nebo na někoho z našeho pořadatelského týmu a mi už zařídíme vše potřebné, poradíme, pomůžeme.

 

Zde si můžete prohlédnout letošní letáček se základními informacemi

A zde seznam kategorií


A nezapomeň, právě jsme začali soutěžit :-) 

Výsledky VZSST 2014!


Sláva vítězům, čest poraženým! Ročník zimní stčediskové soutěže 2014 již skončil. Vše proběhlo v duchu fair play, jak se na takovou soutěž sluší a patří. Pojďme si jen připomenout ty nejúspěšnější z vás:


Ve věkové kategorii 5-8 let:

Zlato: Lili

Stříbro: Tomík Fasora

Bronz: Icar

 

Ve věkové kategorii 9-11 let:

Zlato: Draco

Stříbro: Tan

Bronz:  Wapiti

 

Ve věkové kategorii skautů a skautek:

Zlato: Wabun

Stříbro: Waika

Bronz: Talos

 

Velkou gratulaci si také zaslouží i vítězové v jednotlivých disciplínách, kteří však nedosáhli na celková nejlepší umístění.
Nejnovější důležité informace o VZSST 2014 na tomto webu!


Kluci a holky, blíží se nám konec. Vbíháme do cílové rovinky a čeká nás závěrečný sprint. Kdo z vás nakonec ukáže, že má nejlepší "tah na branku"?

Prosím přečtěte si několik důležitých informací, které s vyhlašováním a hodnocením letočního ročníku souvisí. :)

 

Letos proběhne závěrečná besídka v sobotu 29.3., ale podrobnější termíny najdeš tady v "důležitých termínech", pokyny pak jistě budou na webovkách tvého oddílu.


Teď něco k odevzdávání. Ke každému výrobku dáš lísteček se svým celým jménem, přezdívkou a aktuálním věkem. Podle druhu "výrobku" je potřeba ho odevzdat správným způsobem a to:

  • Na schůzce = v "pevné podobě" uloženy do srubu v týdnu před besídkou
  • Besídka = "výrobek", který musí být předveden až v sobotu 29.3.
  • Elektronicky = poslat na mail lukasustrnul@gmail.com (nezapomeň připsat jméno a věk) do 23.3. kvůli kontrole funkčnosti


U elektronických výrobků s velkým objemem dat použij leteckaposta.cz a do mailu mi pak pošli vygenerovaný odkaz. Pokud posíláš více příloh, tak přidej popis, co je co a také v jaké disciplíně to máme hodnotit. Snaž se používat běžné formáty souborů.

 

Poznámky:
prezentace - musí být odprezentována, nestačí ji jen dodat, aby si ji rozhodčí prohlédli
vaření - je potřeba dodat i recept
Filmy a prezentace je lepší poslat předem i elektronicky


 

Pokud by měl někdo ještě nejasnoti, tak zde jsou vyjmenované všechny disciplíny a k nim adekvátní způsoby odevzdávání:

Dramatizace a scénky, tanec, přednes básní, skupinové vystoupení, sólová hra na nástroj, sólový zpěv, amatérské filmy, prezentace, vaření = besídka (prezentace a filmy donést na USB, ale jistější je poslat to předem i na mail)


webové stránky = elektronicky


překlady, sloh, básně vlastní tvorby, malování a kreslení, výrobky z hlíny, výrobky z kůže či dřeva, výrobky z ostatních materiálů, skautský deník, sbírky přírodnin = na schůzce

design a grafika, fotky, projekty a akce = elektronicky, nebo na schůzce

 

 

Po vyhodnocení soutěže se můžeš těšit na super ceny. Výrobky i vše ostatní může být na jakékoli téma, ale za olympijskou tématiku bude malé bezvýznamné plus.


 

Zde si můžete prohlédnout letošní letáček se základními informacemi


Hodně štěstí a dobrých nápadů při tvoření :-)