Střediskové základny

Za dobu svého porevolučního fungování se středisku podařilo získat a rekonstruovat srub v brněnských Lužánkách a postavit velkou skautskou základnu s rozlehlým pozemkem nedaleko Lelekovic u Brna.

Svojsíkův srub

Slouží především pro schůzky oddílů, ale domluvit se dá i na jiné akce. Na začátku roku 2015 úspěšně prošel nákladnou rekonsrukcí ohněm poškozeného horního patra, dnes již je plně k dispozici :).

Svou polohou blízko centra města, navíc v krásném parku, je ideální pro víkendové akce dětských organizací nebo jako zázemí pro různé akce (např. larpvíkendy, školení,...).

Lokace a dostupnost

Srub je umístěn vparku Lužánky naproti dopravnímu hřišti (viz níže). Býváme přítomni každý týdenod pondělí do čtvrtka mezi 17:00 a 19:00.

Z brněnského hlavního nádraží je dostupný pěšky (2,5 km) nebo1 směr Řečkovice (zast. Pionýrská,6 minut... » číst dál

Strážná

» číst dál

Bažantnice

Vroce 2017 prošel bývalý myslivecký areál částečnou rekonstrukcí a vzáří téhož roku zde středisko otevřelo novou základnu. Přes týden prostory základny sloužížebětinskému oddílu jako klubovna.

Celý areál je na okraji podkomorských lesů, a půl hodiny od centra města Brna. Svou polohou je ideální pro víkendové akce dětských organizací nebo jako zázemí pro různé akce (např. larpvíkendy, školení,...).

Lokace a dostupnost

Základna je umístěna na kraji lesa vměstské části Brno-Žebětín cca 400m od hlavní silnice.

Zbrněnského hlavního nádraží pojedete šalinou (tramvaj)1 směr Bystrc Ečerova, vystoupíte na zastávce Mendlovo nám. zde přesednete na Bus 52 směr Bystrc ZOO. Zautobusu vystoupíte na zastávce Křivánkovonám. odkud se vydáte... » číst dál

Tábořiště Oslavka

Toto tábořiště získalo naše středisko v roce 2015. V tomtéž roce se zde uskutečnili naše první tábory. V roce 2016 jsme jej začali poprvé pronajímat a v tomto trendu pokračujeme i nadále.

V minulosti zde bývalo tábořiště již zaniklé Pionýrské skupiny Zbýšov (do poloviny 90. let). Součástí tábořiště jsou i dvěboudy sloužící jako zázemí tábora.Téměř 30 let nevyužívání tábořiště na něm zanechalo patřičné stopy. Boudy byly na pokraji rozkladu, bylazde nahromaděna spousta odpadu. Tento stav se snažíme postupně řešit a každý rok zde plánujeme nějakou větší investici.

Proběhlé akce:

- Rok 2015 - úklid tábořiště a přestěhování táborového vybavení. Oprava táborového zázemí a... » číst dál

© 2012 Junák – český skaut,
středisko Hiawatha Brno, z. s.
» Stránky organizace Junák

tvorba webu & grafiky
» Ondřej Daněk

» Stránky oddílu skautů
» Stránky oddílu skautek Carcharias
» Stránky oddílu vlčat
» Stránky oddílu světlušek Píďalky
» Stránky smíšeného oddílu Fénix
» Stránky roverského kmene Hurikán

» Stránky příměstských táborů Brno
» Stránky základny Supa Bělohlava Strážná
» Středisková fotogalerie
» Stránky VZSSST

» Informační systém HIAWATCH